Szanowni Państwo,

Monitorując sytuację epidemiologiczną, uprzejmie informujemy, że decyzja co do formuły spotkania jak również liczby uczestników będzie podjęta po 2 czerwca 2021 r.

Dziękujemy za zrozumienie.

Biuro Organizatora
XXIX Zjazdu Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów

XXIX ZJAZD

POLSKIEGO TOWARZYSTWA
HEMATOLOGÓW
I TRANSFUZJOLOGÓW

2-4.09.2021 r.


 

Szanowni Państwo, Drodzy Koleżanki i Koledzy,

photo

W dniach 2-4 września 2021 r. w Centrum Targowo-Wystawienniczym w Bydgoszczy odbędzie się XXIX Zjazd Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów. Zjazdy PTHiT odbywają się co dwa lata i są najważniejszymi wydarzeniami naukowymi i edukacyjnymi naszego Towarzystwa. Poprzedni, XXVIII Zjazd miał miejsce w Łodzi i należał do największych zarówno pod względem liczby uczestników, zgłoszonych prac oraz liczby zagranicznych wykładowców. Mamy nadzieję, że Zjazd w Bydgoszczy będzie równie ciekawy i owocny.

XXIX Zjazd PTHiT będzie poświęcony naukowym i praktycznym aspektom diagnostyki i leczenia chorób krwi. Wśród ponad czterdziestu sesji przewidujemy także tematy dotyczące etiologii i patogenezy chorób układu krwiotwórczego. Wykłady, a także prezentacje ustne i plakatowe odnosić się będą do problemów, z którymi spotykamy się zarówno w pracy naukowej, jak i w codziennej praktyce klinicznej. Przewidujemy sesje tradycyjnie organizowane na zjazdach poprzednich, dotyczące chorób nowotworowych układu krwiotwórczego, nienowotworowych chorób krwi, zaburzeń hemostazy i transfuzjologii. Podobnie jak w latach poprzednich odbędzie się sesja EHA – PTHiT oraz sesje międzynarodowe z udziałem gości zagranicznych. Podczas Zjazdu liczymy również na aktywny udział przedstawicieli firm farmaceutycznych, których działalność jest związana z hematologią.

Mamy nadzieję, że dobór tematów oraz dyskusje z udziałem szerokiego grona specjalistów z Polski i gości zagranicznych sprawią, że nasz zjazd okaże się dla Państwa interesujący i dostarczy okazji do wymiany doświadczeń, pogłębienia wiedzy niezbędnej w codziennej praktyce klinicznej, utrwalenia istniejących kontaktów i przyjaźni, a także nawiązania nowych.

Do zobaczenia w Bydgoszczy!

Prof. dr hab. med. Jan Styczyński

Przewodniczący Komitetu Naukowego
XXIX Zjazdu Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów


3
DNI WYKŁADÓW


37
SESJI MERYTORYCZNYCH


125
PRELEGENTÓW Z POLSKI I Z ZAGRANICY

PATRONAT NAUKOWY I NADZÓR MERYTORYCZNYPATRONAT HONOROWYINFARMA


ORGANIZATOR LOGISTYCZNY